• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дитяча сторінка

Шановні мами, татусі, бабусі та дідусі !

/Files/images/63b018c7800d8e663dc70a105fb3b0d0.gif


Ця сторінка допоможе Вам зайняти дитину
цікавою та повчальною справою

/Files/images/animashki-deti-659.gif

/Files/images/274564817.gif

Розвиваємо творчість

Всім відомо, що дитина не народжується фантазером. Її здібність придумувати базується на розвитку уяви. Уява потрібна не тільки в діяльності винахідника, але й в найбільш абстрактних галузях науки, а також у мистецтві, в процесі художньої творчості.

Слід створювати умови для дитячої творчості. Творча діяльність сприяє розвитку індивідуальних особливостей, поведінки і психіки дітей. Вони стають сміливішими, вільно себе почувають, не бояться помилитися.

Ігри, які ми пропонуємо, розраховані на розвиток творчих здібностей дітей. Всі діти мають різний рівень розвитку, різні творчі можливості, тому, граючись з дитиною, треба уважно до неї придивитися, оцінити ті якості, які вже сформувалися. Якщо дитина швидко і легко розв'язує завдання, можна запропонувати їй більш складні, і навпаки, у випадку труднощів, варто довше затриматися на легших. Але ні в якому разі не можна форсувати виконання творчих завдань, звинувачувати малюка в тому, що він ще не вміє того, що вміють його однолітки.

Творчі завдання мають, за звичай, декілька рішень, тут немає чіткого "вірно - не вірно", любе рішення може виявитися вірним, але більш менш вдалим. Важливо навчити дитину висувати декілька рішень, відстоювати свою думку, сприймати критику без образ.

Ігри можна використовувати при проведенні днів народжень, або інших дитячих свят.

/Files/images/861469013.gif

«Який це предмет?»

Для гри треба приготувати декілька аркушів паперу з намальованими фігурками. На кожному аркуші - одна фігурка ( квадрат, трикутник, хвиляста лінія ...) схожа одразу на декілька предметів.

/Files/images/0_4fb4f_9277507c_S.gif

Наприклад: кружечок, це може бути: повітряна кулька, тарілочка, м'ячик, обруч, руль, колесо від машини. /Files/images/0_4fb69_5a2690d2_S.gif

В цій грі важливо, щоб діти фантазували і знаходили якнайбільше рішень, не зупиняючись лише на одному. Виграє той, хто найбільше назвав.

/Files/images/861469013.gif

«Допоможемо художнику»

/Files/images/98cceda0c966e5069725e7f9b2a95cb8.gif

Скажіть дитині, що ваш знайомий художник не встиг домалювати картину і зараз ви йому допоможете. Подумати, що тут можна домалювати, хто або що це може бути. Гру можна проводити багато разів, домальовуючи, доповнюючи деталями схематичні зображення будиночка або собачки, поїзда або машини, дерева або квітки, всього, що забажаєш.

/Files/images/861469013.gif

«Чарівні плями»

/Files/images/abstrakcija-91.jpgДо початку гри робиться декілька плям:
на середину аркуша вилити трішки
чорнила або туші і скласти його навпіл.

Потім аркуш розгортається і можна починати гру. Гравці по черзі говорять на що схожа пляма. Виграє той, хто назве найбільше предметів.

/Files/images/861469013.gif

«Перевертці»

Приготуйте однакові для вас і дитини аркуші паперу, на кожному з яких намальована будь-яка фігурка. Це можуть бути 4 аркуша для кожного, де одна й та ж сама фігурка намальована в різних положеннях (перевернута).

/Files/images/сканирование0032.jpg

Кожну з них треба домалювати. Всі малюнки повинні бути різними, по можливості цікавими і повними. Потім порівняйте свої аркуші і роздивіться малюнки, які у вас вийшли, відмітьте найбільш вдалі рішення.

/Files/images/861469013.gif

Старий ґудзик - захист від неприємностей

/Files/images/pugovitsy.jpgНедарма слово «ґудзик» походить від російського слова «пуговица» «пугать»…

Для цього знайдіть старі ґудзики які уже були у використанні. Згадайте, чи є у вашому оточенні недоброзичливці і, якщо є, який у них колір очей. Якщо сірі – підготуйте три сірих ґудзики, якщо голубі – три червоних, якщо зелені – три чорних, а якщо карі або чорні – три коричневих чи синіх.

Якщо ворогів у вашому оточенні немає і хочете просто привернути до себе успіх, візьміть три білі або перламутрові ґудзики. Чим менші вони будуть, тим могутніші. Підготовлені ґудзики стисніть у руках, закрийте очі і уявіть як можна яскравіше, що з неба іде яскраве світло прямо на них, а від них передається вам. Уявляйте, поки не відчуєте тепло в області грудей.

Покладіть ґудзики в сумку чи гаманець, носіть з собою. Можете покласти на робочому столі або дома у шафу з білизною. Слідкуйте за тим, щоб з вашого одягу не відривались ґудзики, і тим більше не дозволяйте їм губитися.

/Files/images/125.gif

З ґудзиків, які вам не
потрібні, можна виготовити
разом з дітьми цікаві речі./Files/images/podelki-iz-pugovic_29.jpeg

Ця робота розвиває не тільки інтелектуальні можливості дитини, а й творчі здібності.

/Files/images/ploskie1.jpg

Далі цікавіше...

/Files/images/861469013.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1049