"ГОЛОВНЕ - ЩО ВСЕРЕДИНІ"

В межах комунікаційної кампанії "Головне - що всередині", яка реалізується Представництвом ЮНІСЕФ в Україні та Урядом України в партнерстві з Першою леді України, МОН та МОЗ для підвищення рівня обізнаності дорослих і дітей щодо впровадження здорових харчових звичок розроблені креативні матеріали про важливість правильного харчування:

https://drive.google.com/drive/folders/1bEcIqw1sj8BQK-N38rth4aX3acP4LWF5

З народної аптечки

У вашої дитини легка травма, застуда, перевтома..?
Не поспішайте відразу хапатися за пігулки та мікстури. В арсеналі народної медицини існує безліч прости цілком безпечних способів позбавлення недуги. Деякі з них ми пропонуємо вашій увазі.


/Files/images/340011216.gifМорква - лікар Айболить


/Files/images/34505749.jpg Морквяний сік корисний. Це відомо кожному. Але не всі знають, що вживати його треба з розплавленим шматочком вершкового масла - аби засвоївся каротин. Друга помилка полягає у переконанні, що морквяний сік треба пити щодня і скільки завгодно Дитяча - норма півсклянки на день протягом місяця. Після цього слід зробити перерву на місяць.

А взагалі морква дивовижний продукт, справжній лікар "Айболить". Посівши своє належне місце у дитячому раціоні, вона допоможе втримати в межах норми гемоглобін, запобігти розвитку короткозорості, забезпечить організм вітаміном А. 100 грамів морквяного соку (нагадуємо, з маслом), які дитина випиватиме натщесерце зранку протягом двох тижнів, допоможуть позбутися глистів-волосоголовців.
Морквяним відваром і соком, змішаним з медом, полощуть рот під час запалення слизової оболонки. Якщо дошкуляють гази, тричі на день корисно пити настій з насіння % моркви (столову ложку насіння залити склянкою окропу, настоювати 12 годин). Натерту на тертушці моркву з водою прикладають до виразок на шкірі, використовують як холоді примочки. А „каша" з моркви та порошку імбиру, покладена на ніч під теплий шарфик, допомагає лікувати гаймори/Files/images/340011216.gifти.


Лимон знімає втому

/Files/images/imgpreview (5).jpgЯкщо дитина скаржиться на втому, на біль у голові, каже, що їй „стукає" у скроня дайте малюкові чаю з лимоном. Потім покладіть дитину на канапу, підмостіть зручну під голову подушечку. Відріжте від лимона два кружальця завтовшки 2-3 мм, зніміть з них шкірку і прикладіть до скронь. Потримайте, доки шкіра не почервоніє.

І ще одна порада: якщо малюк випадково порізався, а у вас під рукою немає йоду чи зеленки, до ранки можна прикласти шматочок лимона. Це хороший дезінфікуючий засіб, щоправда, „щипучий".

/Files/images/340011216.gif


Не забуваймо про вітаміни

У зимовий період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індичаче м'ясо,' риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

/Files/images/36675256.jpg


І звісно ж, не можна забувати про овочі й фрукти. Холодної пори року найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. Його у великій кількості містять петрушка, солодкий болгарський перець,брюссельська, білоголова капуста та шпинат. Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго.

/Files/images/заго смород.jpg Найбільш корисними фруктами взимку вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

/Files/images/340011216.gif

Кiлькiсть переглядiв: 234